lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

Fotki zrobione z wysokości

Kiedy myślimy o robieniu fotek to przychodzi nam do głowy fotografia robiona niezłym aparatem przez osobę, która stoi przed nami albo gdzieś niedaleko nas. Ostatnio myślimy też o fotkach , które są robione z ręki. Ale niektórym przychodzą do głowy również zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego typu są robione od dawna przez ekipy związane z filmami, ale obecnie wiele się pozmieniało.


dalsze informacje
Napisał: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście wiele osób ma coraz ogromne możliwości, bo większość ludzi posiada dostęp do porządnego sprzętu. Wystarczy jedynie właściwa ilość środków, która pozwoli na zakup sprzętu, który pozwoli na robienie fotografii z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. polecana strona. Oczywiście takie zdjęcia są konieczne nie tylko dla zwykłego Kowalskiego, ale też dla instytucji państwowych. Najczęściej zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojskolub firmy wyznaczone w przetargach.

Kręcenie filmu z innej perspektywy.

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym zaskakującym. Dziś jest wiele firm, które mają profesjonalny sprzęt, którym umieją się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o sfilmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego zdarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na sto procent każdy miał okazję zobaczyć jakiś filmik w Internecie właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy widzieli coś takiego zobaczyć są pod zachwyceni.

z góry
Napisał: Wonderlane
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od długiego czasu już kręci się filmy spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale oferta długopisów z kamerą kręcenie filmów z powietrza przez specjalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to totalnie inna jakość całości. Nie zawsze patrzymy podczas oglądania filmu na dużym ekranie, że któreś ujęcie musiało zostać robione z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy poruszał lub wprawiał w szok. Dobrze, więc myśleć o ludziach, którzy się tym zajmują. Bo bez ich profesjonalizmu nie byłoby tak cudownych filmów robionych z lotu ptaka.


Niektórzy tworzą takie filmy dla zabawy, ale są też osoby, które w taki sposób zarabiają na życie. Co istotne nie musimy wcale być osobą, która skończyła „filmówkę”, żeby wziąć się za filmowanie z powietrza. Po pierwsze powinniśmy być uzbrojeni w sporo samozaparcia, właściwą ilość środków i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko natychmiast będzie wychodziło tak jak nam się zamarzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 11:39:13
Tagi: urządzenie, kamera, film, sprzęt, możliwość