lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

Czy wasi ojcowie i starsi też boją się technologii? Czy jest jakiś sposób by bezboleśnie i krok po kroku wdrożyć ich w wirtualny świat?

Komputeryzacja to kłopot dla poprzednich pokoleń. Nauczeni przez długie życie, iż aby zrealizować sukces wystarczy praca fizyczna i podstawowe umiejętności ekonomiczno-poznawcze długo opierali się technologii.


zegarmistrz
Napisał: Richard
Na podstawie: http://www.flickr.com


telefony stacjonarne
Napisał: Tom Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com


Podobnie jak komputery, które miały być chwilowym trendem, jest z smartfonami i tabletami. Dla nich to niepotrzebne. Jednak kiedy potrzeba nagle zacząć sobie szukać zawodu, obsługa sprzętów elektronicznych oraz programowania jest przeważnie podstawowym wymogiem.
Od czego więc rozpocząć, gdy chcemy zaznajomić z technologią personę, która stroni od niej na wszelkie możliwe sposoby? Na początek dobrym pomysłem bywa sprawić jej nietrudny w działaniu telefon. Telefony dla seniora są dystrybuowane w Polsce przez firmy specjalizujące się w tym. Jeżeli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo sprawdź link najnowszy wpis. Usunięto z nich wiele nieprzydatnych funkcji, które są tylko po to, by zamienić telefon w prawdziwy kombajn do wszystkiego. Rozmaity sprzęt pełni funkcję jak telefony stacjonarne, przy czym jest przenośny oraz można z niego wysłać sms albo wejść do sieci. Te trzy kwestie bywają tak naprawdę dobre dla osoby, jaka styka się z tematem pierwszy raz. Telefony stacjonarne wychodzą powoli z obiegu i miło by zastąpić ich miejsce czymś nowym. Sporo interesujących informacji znajdziesz pod tym linkiem (poznaj więcej). Każdy rodzic czy senior - link tu... - będzie zadowolony. Jasne, że w późniejszym okresie, gdy już zaznajomi się z technologią może sobie wymienić telefony dla seniora na coś nowszego, z dostępem do programów i wszystkich rzeczy, które młodsi wykorzystują w codziennym życiu.


A może dzięki konkretnym aplikacjom zacznie spełniać swoje sny z młodości?


Nie zapominajmy także, aby nie wrzucać seniorów od razu na głęboką wodę. Bo to trzeba robić stopniowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:12:20
Tagi: sieci, gra, smartfon