lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

O komórkach wczoraj i dziś. Od pierwszych dzwonków do biblioteki muzycznej w smartfonie.

Żyjąc we współczesnych czasach, mamy szansę być naocznymi świadkami prawdziwej przewrotu technologicznego. Impet zmian jest jest najbardziej wyraźny na przykładzie telefonów komórkowych.

Ich prototypy,
galaxy
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
które zdobyły rynek przed dwudziestoma laty w ogóle nie przypominały ultranowoczesnych smartfonów, którymi posługujemy się dziś, a ich kształt z pewnością mógłby rozbawić obecnych nastolatków. Sporych rozmiarów „cegły” z odstającymi antenami, irytującymi dzwonkami, niewielkimi czarno-białymi wyświetlaczami oraz prostym menu, które wówczas zdawały się być szczytem osiągnięć technologicznych, dziś co najwyżej wzbudzają uśmiech politowania i łezkę nostalgii. W międzyczasie mieliśmy możliwość testować trochę nowocześniejszych modeli telefonów. Na rynku zaczęły pojawiać się komórki z dyktafonami, aparatami fotograficznymi, różnorodnymi grami zręcznościowymi i innymi przydatnymi funkcjami. Prawdziwym przełomem w historii telefonii komórkowej stało się jednak powstanie inteligentnych telefonów dotykowych. Smartfony, takie jak Sony Xperia M2, LG Leon czy Samsung Galaxy Core Prime, to tak naprawdę przenośne centra komunikacyjno-rozrywkowe. Zobacz: Ceneo.pl. Łączą one w sobie najważniejsze elementy tradycyjnego telefonu, laptopa, kamery, cyfrówki, elektronicznego kalendarza, odtwarzacza utworów muzycznych, notatnika oraz kieszonkowej konsoli do gier. Pojawienie się smartfonów przewróciło rynek
lg
Napisał: Chris F
Na podstawie: http://www.flickr.com
komórek do góry nogami i przyczyniło się do szybkiego rozwoju związanych z nim gałęzi biznesu.Spory wzrost stał się udziałem firm zajmujących się wytwarzaniem i dystrybucją różnorodnych gadżetów telefonicznych. Ze względu na swoje duże wyświetlacze smartfony należą do bardzo kruchych i łatwo uszkadzalnych urządzeń. Dlatego też niemal wszyscy ich posiadacze natychmiast po zakupie wymarzonego modelu sięgają po skuteczne zabezpieczenie. Ich oferta jest naprawdę bogata. W sklepach możemy znaleźć kolorowe etui uszyte z różnych materiałów, od skóry ekologicznej po silikon i gumę. Osłony na smartfony projektowane są tak, by idealnie pasowały do konkretnych modeli komórek. Bez względu na to, czy posiadamy telefon Sony Xperia M2, Samsung Galaxy Core Prime czy też LG Leon, z pewnością, że istnieje dla niego doskonale dobrany futerał - http://www.ceneo.pl/38677508. Warto w niego zainwestować, ponieważ koszt naprawy rozbitego wyświetlacza jest naprawdę spory.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-26 12:19:05
Tagi: telefon, Komórka, smartfon