lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

Kamera sportowa na wakacje

Aktywność fizyczna to zasadniczy element zdrowego stylu życia. Sport to zdrowie, a jego uprawianie dobrze wpływa na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Rower, górskie wycieczki, narty, snowboard - bez względu na porę roku należy być aktywnym!

Wakacyjny czas szczególnie pozwala uzupełnić zapotrzebowanie na adrenalinę. Co więcej, wraz z postępem technologicznym możemy uwiecznić swoje wyczyny, mając okazję pochwalenia się nimi przed bliskimi. Dziś, w sieci czeka na nas sporo wartych uwagi modeli kamer, które pozwalają na wygodne filmowanie. Jeszcze nie tak dawno musieliśmy obmyślać sposób na wykorzystanie tradycyjnej kamery.

Te przecież, nie posiadały specjalnych mocowań, zaś przy kontakcie z wodą groziło im całkowite zniszczenie. Producenci kamer spostrzegli zapotrzebowanie na tzw. kamery sportowe i „zasypali” nas narzędziami dla poszukujących przygód osób.

polecamy
Napisał: Dave Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od niedawna jednym ze szczególnie pożądanych akcesoriów dla amatorów sportów wyczynowych są kamery GoPro, które umożliwiają bezstresowe rejestrowanie ewolucji. Usprawniona kamera GoPro HERO 4 Silver umożliwia rejestrowanie wideo 4K oraz wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć zdjęć z prędkością do 30 na sekundę.Kolejnym sprzętem wartym bliższego poznania jest Sony HDR-AS100 ((polecany sklep)), która zadziwia wspaniałą jakością wykonania i bardzo dobrą jakością obrazu. Kamera robi również zdjęcia, pojedyncze lub cykliczne. Idealnie sprawdza się podczas rowerowych wycieczek czy za sprawą wodoodpornego etui - w trakcie kąpieli morskich.
GoPro
Napisał: John Biehler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Elektroniczne sprzęty to dziś stały element kolekcji prezentów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. Ich popularność nadal trwa, a co roku obserwujemy na sklepowych półkach nowsze modele, jeszcze lepsze od poprzednich wersji. Kamera sportowa to produkt, który na pewno nie wyląduje na dnie szuflady.

Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy przyczepić ją do kasku, kite'a, kijka do nordic walkingu czy spacerówki dziecka. Takie eksperymenty to naprawdę znakomita zabawa, dzięki której przeniesiemy na ekran ciekawe momenty i spojrzymy na świat z innej perspektywy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-06 14:15:02
Tagi: kamera, rower, prezent, eksperyment, 4K