lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

Gdzie znaleźć rekomendowane obiektywy jako prezent świąteczny

Obiektyw, fotografia
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Święta Bożego Narodzenia to okres obdarowywania najbliższych prezentami. Dopasowanie dobrego upominku dla pasjonata fotografii to bardzo trudne zadanie. Zestaw akcesoriów do aparatu fotograficznego jest ciekawym podarunkiem, w skład takiego kompletu mogą wchodzić akcesoria czyszczące, filtry do obiektywów, plecak lub torba na aparat i wiele innych. Idealnym prezentem dla takiej osoby będzie jednak nowy obiektyw do najlepszego aparatu. W sprzedaży można znaleźć dużo typów obiektywów w różnych cenach, grunt to wybrać właściwie. Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nudnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko pamiętać o paru radach.

Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Nawet najdroższe, skomplikowane modele w dłoniach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.
motyl na źdźble trawy
Jeśli mamy zamiar zająć się na poważnie makrofotografią, należy już na wstępie uzbroić się w cierpliwość. Jest to pasja, która wymaga samozaparcia. Tylko dzięki właściwemu nastawieniu uda nam się wykonać dobre ujęcie. O tym, jak trudno jest wykonać dobrą makrofotografię, można przekonać się samemu, wybierając się na plener na przykład do ogrodu botanicznego.

Najpierw trzeba znaleźć ciekawy temat. Następna czynność, którą trzeba wykonać, to dokładne ustawienie statywu. Gdy mamy już przygotowane miejsce do pracy, czas ustawić odpowiednią ekspozycje. W tym celu sprawdzamy, czy przy danej przesłonie uzyskamy zadowalającą głębię ostrości. Na końcu wykonujemy samo ostrzenie, bardzo dokładnie, by ustrzec się błędów, o które bardzo łatwo. Wszystkie te zadania wymagają od nas wiele skupienia.

Dobrze, ale dlaczego trzeba być wytrwałym? Otóż, gdy już spędziliśmy wieki na ustawieniu właściwej ekspozycji, bardzo często zdarza się, że obiekt, który chcemy sfotografować niespodziewanie się poruszy.Na przykład owad zwyczajnie odleci z “planu zdjęciowego”, liść zaczynie się bezładnie poruszać w kadrze pod wpływem wiatru… Obiektywy japońskiej firmy Sigma mają od dawna niezmienną pozycję lidera wśród wytwórców „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo modnych aparatów bezlusterkowych. Zazwyczaj jej produkty są też tańsze od firmowych obiektywów producentów aparatów. Biorąc pod uwagę to, jaki aparat posiadamy, możemy wybrać mocowania do aparatów firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. Sigma ma w swojej ofercie również własnej produkcji lustrzanki z serii Merrill. Oferta tego potentata na rynku fotograficznym jest ogromnie różnorodna, możemy nabyć szkła standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną linię produktowi stanowią obiektywy do modeli z wymienną optyką, tzw.

bezlusterkowców. Niektórzy fotografowie są wyspecjalizowani w wykonywaniu jednego typu zdjęć – na przykład w fotografii portretowej czy makrofotografii. W takiej sytuacji lepiej jest podarować dobry obiektyw o konkretnej charakterystyce, pożądanej przy wykonywaniu tego typu zdjęć. Dobranie takiego sprzętu jest jednak o wiele trudniejsze, Zwłaszcza dla zupełnego laika. Żeby nie psuć niespodzianki, dobrze jest poszukać porady na tematycznych forach w Internecie. Trzeba wówczas podać jak najwięcej detali, takich jak środki przeznaczone na prezent, przeznaczenie obiektywu czy model posiadanego aparatu. W tego typu informacje należy się zaopatrzyć, odwiedzając sklep fotograficzny (odwiedź: sigma-sklep.pl), gdzie można zasięgnąć specjalistycznej porady i dostać konkretną ofertę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:51:40
Tagi: obiektyw, fotografia, zdjęcia, obiektywy, fotograf, oferta, firma, aparaty, kadr, planzdjęciowy, statyw, przesłona, głębia ostrości