lakewayparks.org fascynujący świat elektroniki

Na co zwracać uwagę zamawiając netbooka?

laptop
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób ma duży problem, czy wybrać typowy laptop czy tablet. Można oczywiście kupić oba sprzęty, i sporo użytkowników z praktycznych powodów robi w ten sposób. Ale można też bardziej dokładnie sprecyzować swoje preferencje i wybrać takie urządzenie, które lepiej będzie spełniać wymagania.

Jeśli ktoś więcej będzie pracował na programach użytkowych pod linuxem albo windowsem, to mocne laptopy będą dla niego dużo korzystniejszym rozwiązaniem. Za to jeśli ktoś sprzętu będzie używał głównie do zabawy, słuchania muzyki, czy też liczyć się będą niewielkie rozmiary, długi czas pracy na bateriach i mobilność, to chyba tablet może się okazać lepszym rozwiązaniem.
nordic walking
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Trekking i nordic walking jako wpisujące się w trendy i interesujące sposoby rekreacji Wszystkich zachwycił elegancką obudową, świetnym ekranem multidotykowym, a co najważniejsze wydajnością i parametrami.

Po dziś dzień, pomimo tego że w sprzedaży ukazały następne wersje urządzeń tego producenta, to znaczy iphone 5s, model z numerem cztery bez przerwy jest często wybierany przez sporą ilość wielbicieli jabłuszek, poszukujących solidnego, wydajnego urządzenia do dzwonienia i rozrywki.
Tablet HP Topaz
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
Oczywiście projektanci sprzętów elektronicznych starają się, aby ich urządzenia były w miarę możliwości uniwersalne i praktyczne, i zaczynają powstawać urządzenia takie jak na przykład laptopy. Łączą one w sobie najlepsze cechy obu tych urządzeń, to znaczy bardzo zwarte rozmiary, dłuższy czas działania i dotykowy ekran, a przy tym kompletną klawiaturę i systemy operacyjne znane z typowego sprzętu komputerowego.

Urządzenia takie można używać jako typowe notebooki, a jeśli ktoś będzie chciał oglądnąć dobry film czy też pograć w grę komputerową, to starczy obrócić klawiaturę, która może się wtedy stać wygodną podstawką, i używać sprzętu jako tabletu. Omówiona wcześniej marka również może stanowić dla wielu ludzi kryterium w wyborze. Zwykle okazuje się, iż laptopy wyższej klasy są standardowo trochę lżejsze, a ich obudowa znacznie lepiej jest zabezpieczona przed wszelkiego typu uszkodzeniami.

Bez wątpienia plusem tego typu komputerów jest również design. Niewątpliwie dla wielu osób ogromne znaczenie mają również ceny komputerów. Wybierając się do sklepu warto porównać parametry różnych komputerów oraz ich koszt. Niezwykle często okazuje się bowiem, iż urządzenia o takich samych właściwościach, mogą się znacząco różnić w cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:48:37
Tagi: komputer, laptopy, Windows, sprzęt elektroniczny